ראטה לוגו

ההשפעות של מחיר הדולר על הייצוא והייבוא בישראל

תוכן עניינים
דולר

ירידת הדולר בתקופה האחרונה משפיעה על הייצוא והייבוא לישראל כתוצאה מהאינפלציה במדינות העולם. מצד אחד יש זינוק בייצוא ומצד שני התעשיינים זקוקים לעזרה עקב התחזקות השקל. המאמר יציג את ההשפעות של מחיר הדולר על הייצוא והייבוא בישראל.

מהן השפעות מחיר הדולר על הייבוא לארץ?

מחיר הדולר הנמוך והתחזקות מטבע השקל מטיבים עם היבואנים בארץ מכיוון שחומרי הגלם אותם הם מייבאים זולים יותר. למרות זאת, מי שנפגע הם הצרכנים כיוון שהיבואנים מעלים את המחירים על מנת למנוע הפסדים מול המתחרים שלהם בחו"ל המוכרים את המוצרים שלהם זול יותר עקב היחלשות הדולר.

מהן השפעות מחיר הדולר  על הייצוא מהארץ?

בעוד שהיבואנים מרוויחים מהעניין, היצואנים שמוכרים את סחורתם בעולם מקבלים פחות כסף במטבע זר שערכו פוחת ובארץ משלמים יותר כי המטבע הוא בשקלים. גם עלויות התחזוקה שלהם עולות כיוון שהם משלמים שכר דירה וחשבונות לקיום העסק שלהם. תופעה זו עלולה להוביל לגל פיטורים ולסגירת קווי ייצור. לפיכך היבוא והיצוא יקרים הן מבחינת הצריכה והן מבחינת השילוח של הסחורה. המרוויחים האמיתיים הם הישראלים שקונים דולרים על מנת לטייל בחו"ל או לחסוך לימים בהם המטבע יתחזק. הפתרון הוא הפחתת הריבית על השקל כדי שהדולר יעלה.

שתף את הכתבה:

כתבות שיעניינו אותך

ראטה - חדשות ועדכונים

ראטה אתר החדשות של ישראל! עדכונים, דיווחים ופרשנויות בעשרות ערוצי תוכן: חדשות, ספורט, מבזקים, סלבס, תרבות, אוכל, כלכלה, בריאות, אופנה ועוד.

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים בכל מה שחם כל יום!

קבלו את כל העדכונים החמים עד אליכם!

דילוג לתוכן